Kapat
Batarya Teknolojileri 69 0

2020 Tesla Batarya ve Güç Aktarma Organı Günü: 1 Milyon Mil Pili Gelecek mi?

Yatırımcı günü için neler sunulacak ?

2020 yılı içerisinde Battery & Powertrain Yatırımcı Gününü kutlayacak olan Tesla’nın milyon mil pil projesi üzerinde çalıştığını daha önceden sizlere sunmuştuk. Pil teknolojisinde Tesla, kendisini çok ileri seviyeye atmıştır. Daha önce yayınladığımız 1 milyon km’lik Tesla Model S ile bunu kanıtlamıştır.

Ayrıca kurduğu devasa akü fabrikaları ile de bu sektöre ne kadar önem verdiğini az çok biliyoruz. Bunlara ek olarak Tesla, milyon mil pil projesi için Jeff Dahn ile yakın bir şekilde çalışıyor.

Daha ileriye dönük projeler için Tesla, Maxwell Technologies ve Hibar Systems’i de satın aldı. Sonrasında ise beklenen Cybertruck modelini kullanıcılara sundu. Şimdi bu videomuzda yatırımcılar gününde neler olacağını ve diğer konularda neler yaşanacağını ayrıntılı araştıran video sahibimiz 1 milyon mil bataryaların bu yatırımcı gününe gelip gelmeyeceği hakkında bilgi veriyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir