Kapat
Batarya Teknolojileri 150 0

Alstom, Otobüsler için SRS Toprak Bazlı Şarj Sistemini Sunuyor

Daha önce tramvaylarda kullanılıyordu, bu yüzden belki de elektrikli otobüslerde çalışacaktı?

Alstom Malaga, İspanya’da yeni bir şarj çözümünü tramwaylar için kullanıcılara sundu. SRS adı verilen bu şarj yöntemi tüm otobüsler için de kullanılacak.

SRS, her şeyin otobüs durağına gömülü olduğu bir tür iletken şarj sistemidir. Otobüs durduğunda, istasyon otomatik olarak otobüse bağlanır. Potansiyel olarak, kablosuz şarj ve havai sistemlerden daha ucuz olmalıdır – en azından Alstom yeni standardı popülerleştirmeyi başarırsa.

Malaga Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Okulu önündeki pilot kurulum 200 kW olarak derecelendirildi ancak SRS’nin daha fazla tedarik potansiyeli olduğunu varsayıyoruz.

“200kW şarj cihazıyla donatılmıştır ve yerel taşımacılık operatörü EMT tarafından işletilen Bus Line 1’de çalışan on iki metrelik Linkker e-bus’la ilişkili.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir