Kapat
Batarya Teknolojileri 121 0

Audi, Berlin’de 1.9 MWh İkinci Ömür Enerji Deposu Açtı

Yeni 1.9 MWh ESS, şebekedeki dalgalanmaları telafi etmek, yerel tepe talebini karşılamak ve kesintileri önlemeye yardımcı olmak için kullanılacak.

Audi, eski elektrikli otomobil pillerinin bir dizi pilot kurulumla enerji depolanmasında (ikinci kullanım ömrü) kullanılmasına hazırlanıyor.

Almanya’nın Berlin kentinde bulunan EUREF Kampüsü’nde başlatılan en son model, Audi araçlarının akü paketlerinden oluşan 1,9 MWh / 1 MW’lık bir sistemdir.

Sistem, gerçek hayattaki bir laboratuvarın rolünü üstlenecek ve şebekedeki dalgalanmaları telafi edecek (talep en yüksek tıraşı) ve enerji kaynağını optimize etmek (güneş ve rüzgardan aşırı elektrik arzını kullanmak için şarj).

1.9 MWh ESS’ye sahip olmak, 175 kW DC hızlı şarj cihazının yakın çevresinde de faydalı bir tampon olacaktır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir