Kapat
Batarya Teknolojileri 36 0

Başka Bir Çinli Şirket Avrupa Batarya Kapasitesini Planlıyor

SVOLT Energy Technology, muhtemelen Alman / Fransız üreticiler için Avrupa’da 20 GWh pil fabrikası planlıyor.

2018 yılında Çinli otomobil üreticisi Great Wall Motor’dan bağımsız olan SVOLT Enerji Teknolojisi , 2025 yılına kadar beş lityum-iyon akü tesisi kurmayı planlıyor.

Şirketin sunumuna göre, bu tesisler yaklaşık yedi yıl içinde toplam 100 GWh pil kapasitesine sahip olacak .

  • Çin’de toplam üretim gücü 60 GWh ( 15 GWh , 15 GWh ve 30 GWh )
  • Avrupa’da bir tane – 20 GWh
  • ABD’de bir – 20 GWh

Avrupa’daki yatırım yaklaşık 2 milyar Euro (2,24 milyar $) olabilir.

Genel müdürü Yang, Reuters’e verdiği demeçte, “SVOLT, henüz kararsız bir Avrupa ülkesinde bir üs inşa etmeyi planlıyor ve Reuters’e verdiği demeçte, bir araştırma merkezi ve 20 GWh kapasiteye sahip batarya malzemeleri, hücreleri ve modülleri için fabrikalar oluşturduğunu belirtti.”

Yang, “Yatırımın yaklaşık 2 milyar avro (2.24 milyar dolar) olacağını söyledi. Bunun bir parçası olarak SVOLT, bu yılki fon toplama turunda yaklaşık 1 milyar yuan (145.34 milyon $) aramayı hedefliyor. Bu yıl inşaatı desteklemek için daha fazla fon toplayacak “Gelecek yılın ikinci yarısında başlar, üretim 2022’de başlar.”

SVOLT Enerji Teknolojisi
SVOLT Enerji Teknolojisi

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + 9 =