Kapat
Batarya Teknolojileri 7 0

Bloomberg: VW Audi, BYD ile Batarya Tedarik Anlaşmasını Görüştü

Müşteri olarak Audi ile BYD’nin batarya üretim kapasitesine olan yatırımlarını tekrar arttırması gerekecektir.

Bloomberg’in resmi olmayan kaynaklarına göre Audi (Volkswagen Grubunun bir parçası) Çin BYD ile yeni modeller için lityum-iyon batarya tedariki hakkında konuşuyor.

BYD’yi tedarikçi listesine eklemek, özellikle yeni Audi Q2 L e-tron BEV’nin CATL hücreleri kullandığı Çin’de, çeşitlendirme açısından önemli olacaktır .

Anlaşmanın amacının Audi ve Porsche tarafından geliştirilmekte olan Premium Platform Electric (PPE) platformu için, 2021’den itibaren D-segmentinde yüksek hacimli B’den çoklu modeller için olduğu bildiriliyor.

Makaleye göre görüşmelerde ortak gelişmeler, ortak girişim şirketi veya BYD’de bir hissenin satın alınması gibi diğer alanların araştırılması yer alıyordu.

BYD, zaten Daimler’i ( Denza markası için) ve yakın zamanda Toyota’yı da içeren otomotiv ortakları listesini yavaş yavaş genişletiyor .

2018 yılının sonlarında,  BYD 2022 yılına kadar batarya ünitesi için bir IPO’nun niyetini ima etti ; bu zamana göre yıllık üç basamaklı GWh aralığında toplam lityum iyon hücre kapasitesine sahip tesisleri çalıştırabilirdi.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »