Kapat
Batarya Teknolojileri 116 0

BMW 11 Milyar Dolardan Fazla Batarya Hücresi Sipariş Etti

CATL ve Samsung SDI, 2031 yılına kadar 10 milyar Euro (11 milyar $) değerinde lityum-iyon hücre tedarik edecek.

BMW Grup gelecekteki elektrikli otomobilleri için batarya tedarikini güvenceye alma yolunda bir karar aldı. Yapılan açıklamaya göre 11 Milyar Dolar değerinde batarya anlaşması yapıldı. Bu anlaşmalar CATL ve Samsung SDI ile yapıldı.

BMW toplamda 2031 yılına kadar 10 Milyar Euro (11 Milyar ABD Doları) değerinde hücre sipariş etti.

BMW bu anlaşmayı Çin ortak girişimi ile birlikte imzaladı. Ödenecek tutar BMW Brilliance Automotive Ltd. (BBA) ile ortaklaşa tedarik edilecek.

BMW, CATL ile hali hazırda 4 milyar avroluk bir anlaşma içerisinde idi. Bu anlaşma ile toplam satış hacmi 7,3 milyar avroya yükselecek.

Gelecekte birçok firma batarya tedariki ile ilgili problem yaşayabileceği ihtimaline karşı bu derece uzun vadeli sözleşmeler imzalamaktadırlar. Ayrıca sadece tek firmadan tedarik etmek yerine birçok firma tercih etmelerinin sebebi de yedekli olarak çalışmak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir