Kapat
Batarya Teknolojileri 51 0

BMW, 530e Pilot Kablosuz Şarj Programını ABD’ye Genişletiyor

3,2 kW kablosuz şarjla yenilenmiş 200 BMW 530e, Kaliforniya’da satışa sunulacak.

BMW , kablosuz şarj pilot programına 2018’de BMW 530e plug-in hibridini test yatağı olarak kullanarak başladı.

Şu anda program ABD’ye veya Kaliforniya’ya daha hassas olacak şekilde genişliyor çünkü kablosuz şarj sistemli 200 araç, aşağıdakiler dahil olmak üzere on üç CA bölgesinde kiralanabilir : San Francisco, San Mateo, Kontra Costa, Alameda ve Kuzey’deki Sonoma ilçeleri CA ve Portakal, Santa Barbara, Los Angeles, Santa Clara, Ventura, Riverside ve Güney CA’da San Bernardino ilçeleri.

Bu özel 530e’de kablosuz şarj için bir  CarPad bulunur (özelliklerin tam listesini içeren basın bültenine bakın). 3.2 kW Şarj İstasyonu Endüktif ( GroundPad ) müşterinin yerinde yüklenmesi gerekiyor.

Şarj, % 85 verimle yaklaşık 3.5 saat sürer .

“BMW Kablosuz Şarj, bir Endüktif Şarj İstasyonu (GroundPad) ve aracın altına sabitlenmiş ikincil bir araç bileşeninden (CarPad) oluşur. GroundPad ile CarPad arasındaki temassız enerji aktarımı yaklaşık üç inç mesafeden yapılır. GroundPad manyetik bir alan oluşturur. CarPad’de yüksek voltajlı bir aküyü şarj eden bir elektrik akımı oluşturulur. “

BMW 530e kablosuz şarj

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir