Kapat
Batarya Teknolojileri 69 0

BMW, Tayland’da Akü Modülü / Paketi Üretimini Başlattı

BMW yüksek voltajlı akü montajı için yeni bir tesis eklediğinden akü grubu montajının yerelleştirilmesi ilerleyecek.

2018 yılında vaat edildiği gibi BMW uzun vadeli otomotiv tedarikçilerinden biri olan DRÄXLMAIER Grubu ile ortak olarak Tayland’da akü modülü ve akü paketi üretimini başlattı .

Komple aküler daha sonra BMW 5-Serisi hibridin üretildiği Rayong eyaleti Amata City Industrial Estate’e taşınacak.

“BMW Group Tayland, yerel montaj hatlarını Temmuz 2019’da WHA Chonburi Industrial Estate 2’deki DRÄXLMAIER Group tesisinde başlattı. Yüksek voltajlı akü montaj tesisi, hem akü modüllerini hem de akünün kendisini birleştiriyor.”

BMW şu anda birkaç yerde modül ve paket üretiyor:

  • Dingolfing, Almanya’da (ayrıca Münih’te pilot tesis)
  • Shenyang, Çin’de (BMW-Brilliance Automotive ortak girişimi tarafından işletilmektedir)
  • Spartanburg tesisinde Güney Carolina, ABD’de
  • Tayland’da, DRÄXLMAIER Group fabrikasında

Hat sonu testi ile birlikte otomatik optik ve elektriksel hat içi kalite kontrolleri yapılacak. Eğitim ayrıca pil modülü üretiminin önemli bir parçası olan oldukça kapsamlı bir işlemi, kapsamlı kalite güvencesi, ürün metodolojisi ve teknolojisi, yeniden işleme ve analizin desteklenmesine odaklanmıştır.

Güçlü bir pil üretim becerisine sahip olan personel, Asya bölgesinde bir tedarikçi tarafından sağlanan pil hücrelerinin yanı sıra, alüminyum gövde, elektronik ve kablo gibi diğer ithal parçaların yanı sıra, yüksek voltajlı pilleri karşılamak için çalışacak BMW Group’un dünya standartlarında standart belirleyicisidir ve Tayland’ın yerel içerik gereksinimi yönetmeliğine tam olarak uygundur. Son piller, Temmuz 2019’dan beri faaliyette olan tüm BMW 5 Serisi Eklenti Hibrit Araçların tüm üretimi için Plant Rayong’a taşınacak. 2017’den bu yana, BMW Group Manufacturing Tayland, dört adet BMW eklenti hibrid montajı yaptı.

BMW Group Tayland’dan, Tayland’ın Yatırım Kurulu (BoI) ‘nun BMW plug-in hibrit elektrikli araç (PHEV) üretimine 700 milyon bahtlik bir harcama yapması için teşvikleri onaylamasının ardından, şirket bu akü montaj tesisinde DRÄXLMAIER Group ile ortaklaşa yatırım yaptı. Bu ortaklık 500 milyon baht değerinde. E-mobilite yeniliklerine yönelik bu yeni işaret, Tayland’ın otomotiv endüstrisinin yetkinliğini daha da artıracak. BoI’nin teşvikleri de, bu girişimlerde sürdürülebilir bir geleceğe yönelik kamu ve özel sektör arasındaki birliği sembolize ediyor. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir