Kapat
Batarya Teknolojileri 108 0

BMW’nin Elektrikli Otomobillerinin Menzili 10 Yıl İçinde İki Kat Artacak

BMW patronundan açıklamalar geliyor

BMW elektrikli araçlar sektörüne yatırım yapmaya devam ediyor. Firma önceki günlerde bataryalar için Batarya Hücresi Yeterlilik Merkezi’ni devreye aldı ve araştırmalarına başladı.

Burada gelecek teknolojiler üzerinde çalışmalar yapılacak. Yarının elektrikli bataryalarını oluşturmak için kurulan tesiste enerji yoğunluğu, yüksek verimlilik, servis ömrü ve emniyeti arttırma gibi başlıklar üzerinde çalışılıyor.

BMW’nin asıl amacı şu andaki batarya menzil kapasitesini artırmak ve batarya sektöründe etkin hale gelmek. Bunun için de birçok üniversite ile işbirliği içerisinde çalışmalarını sürdürüyor.

BMW’nin CEO’su ise bu konu hakkında şu açıklamalarda bulundu.

“Şu anda BMW i3’te bulunan teknolojiyi temel alacak olursak, 2030’a kadar batarya hücrelerimizin enerji yoğunluğunu ikiye katlayabileceğiz.” dedi.

BMW i3s şu anda 310 km bir menzile sahip. Eğer BMW dediğini yaparsa i3s menzili 620 km’ye çıkacak. Uzun menziller için bu harika olacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir