Kapat
Batarya Teknolojileri 162 0

Buji Üreticisi Ay için Solid-State Bataryalar Geliştirdi

Solid-State bataryalar gerçekte enerji yoğunluğu ve güvenliği lityum bataryalar ile kıyaslandığında üst düzeydedir. Solid-State batarya gelişimi için birçok firma görev almaktadır. Bunlardan biri de NGK SPARK PLUG CO. R firması. 2021 yılında yapılacak olan uzay keşfinde bu bataryaların kullanılabileceği açıklandı.

solid-state batarya ile ilgili görsel sonucu

Katı elektrolitli bataryaların en çok dikkat çeken avantajı geniş çalışma sıcaklığı aralığıdır. Geleneksel lityum-iyon aküler, katı halde olabilirken -150 ° C (yaklaşık -240 ° F) gibi aşırı soğuğa dayanamazlar ancak Solid-State bataryalar dayanabilirler.

solid-state batarya ile ilgili görsel sonucu

Firmanın yeni çalışmalarını merakla bekliyoruz ayrıca bu uzay keşfinde Solid-State bataryaların nasıl bir performans sergileyeceğini merakla beklemekteyiz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three − 3 =