Kapat
Batarya Teknolojileri 121 0

BYD, Kanada’da Otobüs Montaj Fabrikasını Açtı

BYD elektrikli otobüsler Kanada’da yapılacak .

BYD, Kuzey Amerika’daki elektrikli otobüs üretim kapasitesini genişleterek, Ontario, Kanada’da Newmarket’te 45.000 metrekarelik yeni bir montaj tesisi kurdu.

Çinli üretici halihazırda Lancaster, California’da çalışıyordu ve çalışan sayısını altı yıl içinde 100’den 750’ye çıkardı.

Genişleme ile ilgili karar, 30 otobüs için 10 otobüs sipariş eden Toronto Transit Komisyonu (TTC) dahil olmak üzere çeşitli emirlerin alınmasından sonra alındı.

“Newmarket tesisi BYD’nin ilk Kanadalı montaj fabrikası olmasına rağmen, şirket Kanada pazarında zaten Toronto, Victoria, Longeuil, St. Albert ve Grand Prairie’de (sırayla) çalışan otobüslerle faaliyet gösteriyor. Yeni tesis ilk önce ülkenin en büyük transit işletmecisi olan Toronto Transit Komisyonu için otobüslerin montajında kullanılacak

BYD Başkanı Stella Li şunları söyledi:

“Kanada’daki belediyelerle ortak olmaya başladık ve burada Kuzey Amerika’da ve tüm dünyada daha temiz bir çevre yaratma misyonumuz için tutkuluyuz” dedi.

Ted Dowling, Başkan Yardımcısı, BYD Kanada hakkında şunları söyledi:

“Kanada’da bir ev kurmaktan gurur duyuyoruz; bu ülkede ve bu ilde köklü bir şirket olma konusundaki taahhüdümüzü yeniden teyit etmektedir. Ülke genelinde yeni ortaklıklar kurmayı dört gözle bekliyoruz. ”

“Geleneksel otomobil üretimi Kanada’dan çekilirken, ülkedeki belediyeler sıfır emisyon geçişi yoluyla iklim değişikliğiyle mücadele çabalarını iki katına çıkarıyor. BYD, Kanada’da, 2013’de yaklaşık 100 işçi ile başlayan ve şu anda 750’den fazla çalışanı olan bir tesis olan Lancaster, California gibi yerlerde gördüğümüz hızlı büyümeyi çoğaltmak için iyi bir konumda bulunuyor. Newmarket kasabası, Kanada’yı Elektrikli Otobüs montajında ​​Kuzey Amerika lideri olarak haritaya koyacağız ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir