Kapat
Batarya Teknolojileri 226 0

CATL Almanya’da Batarya Fabrikası Kuruyor

2021 yılında elektrikli otomobillerin toplam pil hacmi 14 GWh olacak ve bu CATL için güzel bir haber.

Contemporary Amperex Technology Co. Limited (CATL), Almanya’da yeni bir batarya üretim tesisi kurmaya başladı. Bilindiği gibi CATL birçok firma ile batarya anlaşmasına sahip durumda. Almanya’da üretim tesisi kurmasının asıl nedeni VolkswagenDaimlerVolvo ve Bosch gibi firmalara hitap etmektir.

CATL, 2022’de yılda toplamda 14 GWh lityum-iyon hücre ve modül üretim kapasitesine ulaşmayı amaçlamaktadır.

Avrupa CATL eş başkanı Matthias Zentgraf şunları söyledi:

” Almanya, güçlü bir otomotiv endüstrisine ve CATL’nin kilit müşterilerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Almanya’nın endüstriyel geleneği ve CATL’nin yenilikçi pil teknolojisi geleneğinin kombinasyonunun Avrupa’daki otomotiv endüstrisinin elektrifikasyonunu büyük ölçüde hızlandıracağına inanıyoruz.”

“Thuringia merkezi bir konumda bulunuyor ve müşteri taleplerine zamanında cevap vermemizi sağlayacak. Thüringen Ekonomik İşler Bakanlığı ve LEG Thüringen’in desteğiyle Thüringen’in üretim ve Ar-Ge ortamının CATL’in gelişimine katkı sağlayacağına inanıyoruz. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir