Kapat
Batarya Teknolojileri 49 0

CATL, IAA 2019’da Pil Teknolojisini Sergiliyor

Avrupa markalarından (BMW, Volkswagen, Daimler, Jaguar Land Rover ve Volvo dahil) akü siparişleri artıyor.

Contemporary Amperex Technology Co. (CATL) Avrupa akü pazarına fırtına ile girdi ve takılı elektrikli araç üreticileri lityum iyon hücreleri için sıraya girdiklerinden Çinli firma 2019 Frankfurt Motor Show’da en son teknolojisini sunuyor.

CATL şu anda LG Chem gibi birkaç yıl önce olduğu gibi EV yapımcılarını alıyor. Çin’e olan ilginin yanı sıra, CATL’in müşteri listesinde zaten BMW, Daimler, Jaguar Land Rover, Volvo, Volkswagen, Honda ve Toyota var.

“ Avrupa’nın stratejik büyüme ve yatırım için kilit bir bölge olarak Avrupa ile CATL, üst düzey Avrupa OEM’leri (Orijinal Ekipman Üreticileri) ile yakın ortaklıklar kurmuştur. Üstün performans sunmak için OEM ortaklarıyla ortaklaşa geliştirilen ürünler, geleceğe yakın. Küresel ortaklarıyla birlikte CATL, e-mobilitede sürekli yenilikçilikle dünyayı güçlendirmeye ve dünyayı yenilenebilir enerji ile sürmeye adamıştır. “

Teklif, çeşitli hücre tiplerini ve hem NMC (nikel manganez kobaltı) hem de LFP (lityum demir fosfat) kimyasını ve ayrıca batarya yönetim sistemlerini (BMS) ve hatta paketleri içerir.

Standın etkileşimli deneyimlerinde dört temel CATL teknolojisi ve çözümü bulunmaktadır:

  • Ultra hızlı şarj: CATL tarafından geliştirilen ultra hızlı şarj edilen pil hücrelerine dayanarak, NMC ve LFP pilleri 15 dakikada % 80’e kadar şarj edilebilir ve bu da 400 kilometre sürüş mesafesini garanti eder. Bu verimlilik ve rahatlık sayesinde seyahat deneyimini geliştirir.
  • Uzun pil ömrü: CATL, EV pil ömrünü iyileştirmek için teknoloji yeniliği uygulamaktadır ve toplam 600.000 kilometre pil ömrü sağlamıştır. Bu kadar uzun bir batarya ömrü ayrıca uygulamayı genişletir ve örneğin ticari kullanım, araçtan şebekeye ve ikincil kullanım sağlayarak tüketiciler için ek değer yaratır.
  • Çevresel adaptasyon: CATL tarafından geliştirilen bataryalar, sürüş sürdürülebilirliğini sağlamak için -30 ° C ila 60 ° C arasında değişen sıcaklıklarda kalabilir. Kendi kendine ısınan teknolojisi, bir bataryanın 15 dakikada -20 ° C’den 10 ° C’ye kadar ısınmasına yardımcı olabilir ve bu durum EV’lerin zorlu çalışma koşullarında daha da ileri gitmesini sağlar.
  • Ürün güvenliği: Öncelik olarak emniyetle CATL, ürünlerinin güvenli ve güvenilir olmasını sağlamak için sistemik tasarıma yoğun yatırım yapmaktadır. Malzeme optimizasyonu, ürün tasarımı, üretim ve satış sonrası da dahil olmak üzere çok seviyeli güvenlik koruma tasarımı, sistem bütünlüğü sağlar ve araç için güvenlik risklerini azaltır.

CATL’in basın açıklamasına göre 2018’deki satışlar 21.3 GWh batarya hücresini aştı (SNE Research’ten gelen veriler).

Üretim tesisleri Çin’deki Fujian, Jiangsu ve Qinghai illerinde bulunmaktadır. Ek üretim kapasitesi artışı Almanya Erfurt’ta devam ediyor.

Satışların büyük çoğunluğu eklentiler için lityum iyon hücreler olsa da, bu ay CATL, Bosch’un 48 voltluk akü sistemleri için en yeni nesil geleneksel hibrid araçlarda kullanılan tedarik anlaşmasını duyurdu.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 − five =