Kapat
Batarya Teknolojileri 30 0

Daimler, 2. Ömür Akü Depolaması Konusunda BJEV ile İşbirliği Yapıyor

Yüzlerce binlerce piyasaya girmeden önce kullanılmış EV pil paketlerinden enerji depolamanın zamanı geldi

Daimler, batarya enerji depolama iştiraki olan Mercedes-Benz Energy ile birlikte, BAIC Grubu’nun bir iştiraki olan Beijing Electric Vehicle Co. (BJEV) ile bir kalkınma ortaklığı kurdu.

Alman-Çin ortaklığı, Çin pazarı için ikinci hayattaki pil depolamaya odaklanmıştır. İlk pilot kurulum Pekin’de konuşlandırılacak.

BJEV, akü modüllerini elektrikli otomobillerden tekrar kullanmakla çok yakından ilgileniyor. Şirket şu ana kadar 420.000’den fazla elektrikli otomobil üretti.

Sürdürülebilir yenilenebilir enerji geliştirme altyapısını oluşturmak “ortaklık., Otomotiv pil sistemlerinin değer zincirine ilişkin uzmanlık ve kaynak konsolidasyon göreceksiniz. Bu proje gelecekte diğer işbirliği türlerinin temelini oluşturacak ”dedi.

Mercedes-Benz Energy CEO’su Gordon Gassmann şunları söyledi:

“Rejeneratif ve dolayısıyla yüksek dalgalı enerji üretiminin yaygınlaşması dünya çapında hızla artmaktadır. Enerji üretim bölgesi ile enerji tüketimi bölgesi arasındaki mesafelerin artması eğilimi, günümüzün enerji şebekeleri için de büyük zorluklar olduğu anlamına gelmektedir. Dünya çapındaki sabit enerji depolama sistemleri için 2. hayattaki pil depolama birimleri, kullanılmayan araba pillerinin daha fazla kullanılmasıyla birlikte değerli hammaddelerin sürdürülebilir kullanımını da sağladıkları için çok mantıklı bir destektir. ”

BJEV Genel Müdür Yardımcısı Ye Xiaohua şunları vurguladı:

“Araçların hızlı elektrifikasyonu, araçları geleneksel bir taşıma aracından yeni bir enerji yönetimi aracına dönüştürdü. Enerji yönetimi konusundaki işbirliğimizin uzun vadeli ve istikrarlı faydalar sağlayacağına inanıyorum. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − 9 =