Kapat
Batarya Teknolojileri 37 0

Daimler, CATL’yi Kamyonlar İçin Küresel Akü Hücresi Tedarikçisi Olarak Seçti

CATL, Daimler Kamyon ve Otobüslerin yaklaşmakta olan Mercedes-Benz / Freightliner elektrikli kamyonları için hücre modülleri siparişi vermesiyle başka bir müşteri daha kazandı.

Daimler Kamyon ve Otobüsler ve Contemporary Amperex Technology Co. Limited (CATL), elektrikli kamyonlar için küresel bir akü hücresi modülü tedarik anlaşması yaptığını açıkladı .

Sonuç olarak CATL, Daimler’in ürettiği elektrikli kamyonlara 2021’den itibaren lityum iyon hücre modülleri tedarik edecek. Akü sistemleri ve akü grubu montajı, Almanya’daki Mercedes-Benz Mannheim fabrikasında ve ABD’deki Detroit (Michigan) fabrikasında Daimler Kamyon ve Otobüsler tarafından geliştirilecek ve üretilecektir.

Basın açıklamasına göre, anlaşma üç model içeriyor:

  • Mercedes-Benz eActros
  • Freightliner eCascadia
  • Freightliner eM2

Dördüncü FUSO eCanter’dan ise bahsedilmedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × two =