Kapat
Batarya Teknolojileri 33 0

Elektrikli Genovation GXE Kendisine Ait Olan Hız Rekorunu Geliştirdi

Trafiğe çıkabilen elektrikli otomobiller arasında en iyisi.

Genovation GXE aslında Chevrolet Corvette üzerine geliştirilen bir araç ancak hız aracı olarak geliştirildi. GXE, hız rekorunu kırabilmek için ilk denemesini önceki günlerde gerçekleştirdi. NASA’nın Kennedy Uzay Merkezi’nde gerçekleştirilen rekor hız, 338.28 km/s şeklinde ölçülmüştü. Aynı araç bu sefer yaptığı denemede ise 340.86 km/s maksimum hıza ulaşarak yeni hız rekorunu yine kırdı.

Genovation GXE Breaks World Record Again

The all-electric GXE supercar set a new top speed of 211.8mph, breaking its own world speed record again. We've already got plans to further refine the design to break more world records in 2020.

Genovation Cars paylaştı: 17 Aralık 2019 Salı

Araç üzerinde toplamda 2 adet elektrik motoru yer almaktadır. 812 beygir güç ile 974 Nm torku bir araya getiren bu hız makinesi için yukarıdaki linkte sizlere bir video sunuyoruz. Bu video test görüntülerini içerir.

Firma bu araçtan toplamda 75 adet üretecek ve adetini 750.000 dolardan satacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir