Kapat
Batarya Teknolojileri 115 0

Eylül 2019’da Bataryalı Otomobiller için Pil Satışı % 3,6 Arttı

Eylül ayında 8.39 GWh pil satışı gerçekleşti

Bataryalı elektrikli otomobil, hibrit elektrikli otomobil ve plug-in hibritlerin (BEV / PHEV / HEV) hepsine birden xEV adı verilmektedir. xEV piyasaında kullanılan toplam bataryaların kapasitesi Eylül 2019’da 8,39 GWh değerine ulaştı. Önceki yılın aynı dönemine göre % 3,6 oranında artış kaydedildi.

Pil pazarı, yalnızca xEV paket kapasitesinin % 6,3 oranında artarak 21,3 kWh‘e yükselmesi nedeniyle genişledi.

“Aynı dönemde tüm hibritlerin, plug-in hibritlerin ve bataryalı araçlarının satışları da dahil olmak üzere küresel yolcu EV satışları, Çin’deki alıcının azalmasından bu yana uzun süreli yavaşlama nedeniyle yıllık bazda % 2,6 azaldı.

Yukarıda belirtilenler göz önüne alındığında Eylül 2019’da küresel olarak satılan ortalama EV, 21,3 kWh batarya kapasitesine sahipti; bu, bir önceki yılın aynı ayına göre % 6,3 arttı.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir