Kapat
Batarya Teknolojileri 132 0

Ford Gelecekteki Solid-State Pilleri için Yatırım Yapıyor

Ford Solid-State akülerinde ilerleme kaydediyor mu?

Eski otomobil üreticilerinin çoğu elektrikli, özerk ve ortak araçlarla ilerledikçe ortaklıklar ve yeni programlar ortaya çıkmaya devam edecek.

Yakın tarihli bir basın bülteni, Ford’un Solid-State bataryalara ciddi bir yatırım yaptığını doğruladı . Gelecekteki bu batarya teknolojisi bir süre için gelişim aşamasında olsa da geleceğin akü sistemi olarak görülmektedir.

Her zamanki gibi Ford’dan gelen bir basın bültenini sizinle paylaşıyoruz. Ford acaba gelecek otomobillerinde yeni batarya tipi mi deneyecek bu hep beraber göreceğiz.

Solid Power Hakkında: Solid Power, 2012 yılında Colorado Boulder Üniversitesi’nden bir şirket olarak kuruldu ve Colorado, Louisville’deki Colorado Teknoloji Merkezi’nde yer almaktadır. Şirket, mevcut endüstri standardı Lityum-iyon akülere kıyasla büyük ölçüde daha fazla enerji ve güvenlik potansiyeli olan tüm Solid-State şarj edilebilir pillerin endüstri lideri bir üreticisidir. 2019’da Ford ortaklığının eklenmesiyle 2017’de BMW ile kapsamlı bir ortaklık yapıldı. 2018’in sonunda şirketin ilk hisse senedine dayalı yatırım turu (20 milyon dolar) açıklandı.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × two =