Kapat
Batarya Teknolojileri 212 0

Ford Mustang-Inspired Elektrikli CUV Render Çalışması Hayata Geçirildi

Bu render çalışmaları araçlar hakkında bilgi veriyor

Ford, Mustang aracını 17 Kasım 2019 tarihinde kullanıcılara tanıtacak. Ancak tanıtımdan önce araç hakkında bazı bilgileri edinmek için yeni bir render çalışmasına göz atıyoruz. Ayrıca çeşitli basın bültenlerinden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda araç hakkında bazı özellikleri sizlere sunabiliriz.

Menzil

Ford Mustang, arkadan çekişli bir araç olma özelliği ile birlikte EPA test döngüsünde toplam 483 km menzile sahip olacağını açıkladı. NEDC döngüsünde ise bu rakamı 600 km’ye kadar görebiliriz. En önemli sonuç sadece genişletilmiş batarya değil aynı zamanda daha az kapasiteye sahip, daha az menzilli ve daha uygun fiyatlı bir standart batarya seçeneği olacağıdır.

Güç

Ford Mustang, çift motorlu ve arkadan çekişli olarak kullanıcılara sunulacak. Bunun haricinde firma düşük kapasiteli batarya grubuna sahip aracı için tek motorlu bir çekiş alternatifi de sunuyor.

Şarj

Büyük akü grubunda 150 kW’a kadar şarj gücü ile şarj edilebileceği doğrulandı. Electrify America bu konuda şu açıklamaları yapıyor;

“Ford, 2020 yılının sonlarında genişletilmiş bir batarya ve arka tekerlekten çekiş ile EPA’nın tahmin ettiği 483 km menzili olan tamamen yeni Mustang elektrikli SUV’sini piyasaya sürecek. Electrify America DC hızlı şarj cihazlarını kullanarak 10 dakikada 75 km şarj edebileceklerini tahmin ediyor. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir