Kapat
Batarya Teknolojileri 38 0

İlk Gogoro Network Battery Değiştirilebilir Scooterları Bu Yaz Başlıyor

Yolda üç şirketin de yeni botları var.

Resmi Gogoro Ağı duyurusunun toparlanmasından sonra Gogoro, ortakları Yamaha , Aeon Motor ve PGO’nun bu yaz Gogoro Ağı’nın desteklediği yeni scooter’ları piyasaya süreceğini açıkladı. Peki, biniciler için bu ne anlama geliyor? 

Daha önce tartıştığımız gibi, iki – dört tekerlekli – daha fazla elektrikli aracı hayatımıza entegre etme hayalleri çok iyi ve güzel. Bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek çok daha zor ancak standart üreticilerin, değiştirilebilir pillerin ve şarj istasyonlarının ağı gibi çözümler çok sayıda üreticide gerçekleşmesi için gerekli olan şey. 

Batarya Değiştirme Partisi Başladı.

Powered By Gogoro Network basit, mantıklı ve beklediğiniz gibi çalışır. Ağa katılan herhangi bir şirket, şirketin IP ve teknoloji gelişmelerine şu ana kadar erişim kazanır; böylece teknoloji, her şirketin gelecek tasarımlarına sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir. Kurucu üyeler Yamaha, Aeon Motor ve PGO bunu, Gogoro Network tarafından güçlendirilen yeni scooterlarının piyasaya sürülmesiyle kamuya gösterecekler. 

ABD’de ve Kanada’da, Aeon Motor ve PGO isimlerini Yamaha’da olduğumuz kadar tanıdık olmayabiliriz – ama bu onların araçlarını tanımadığımız anlamına gelmiyor. Aeon Motor ayrıca ATV’leri ve UTV’leri scooter’larına ek olarak yapar; bazılarını Polaris için imal eder . Bu arada, PGO Kanada’da kendi adı altında bir varlığa sahip – ve ABD’de, Orijinal için Buddy scooterlarını üretiyor. Bu nedenle, bir Aeon veya PGO ürününü kullanmış olmanız, hatta kullanmış olmanız ve bilmemeniz tamamen mümkündür. 

Tabii ki, ne bu şirketler ne de Yamaha, henüz elektrikli scooter’larını bize satmıyor. Ayrıca, Gogoro’nun Tayvan’da zaman içinde sessizce yaydığı bir tür pil değiştirme altyapısı henüz kurmamış durumda. Ayrıca, bu kadar hızlı bir şekilde mümkün kılan bir tür scooter (hatta iki tekerlekli) kültürümüz de yok. Bunlar aşılması gereken bazı ciddi engeller ve onları görmezden gelemeyiz.

Ayrıca Gogoro ve ortağı iki tekerlekli üreticilerin Gogoro Network tarafından Desteklenen motosikletler üretme niyetinde olup olmadıklarını da bilmiyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir