Kapat
Batarya Teknolojileri 135 0

Johnson Matthey Polonya’da eLNO Katot Malzemeleri Fabrikasına Yatırım Yaptı

İngiliz kimya şirketi Johnson Matthey , eLNO ultra yüksek enerjili batarya katod malzemelerinin ticarileştiğini duyurdu. Şirket aynı zamanda batarya enerji yoğunluklarının artırılabileceğini düşünüyor. 250-300 Wh / kg kadar bir enerji yoğunluğu yeni katot malzemeleri ile oluşturulabilir.

Johnson Matthey , Varşova’nın yaklaşık 200 km batısındaki 43 hektarlık bir araziyi güvence altına alan Polonya’da yeni bir üretim tesisi kurmayı planlıyor . Üretim çıktısı yılda 10.000 tonluk bir başlangıç ​​aşaması ile yılda 100.000 tona ulaşacak . Ticari üretim 2021/2022 tarihinde başlayacaktır. Basına yapılan açıklama aşağıdaki gibidir;

“Polonya’daki konum, 100.000 MTpa tesis kapasitesine kadar potansiyel ile güvence altına alındı; ilk 10.000 MTpa tesis inşaatının bu yıl başlaması bekleniyor

JM, ilk ticari ölçekli eLNO üretim tesisinin Varşova’nın yaklaşık 200 km batısında, Polonya’nın Konin kentinde kurulacağını açıkladı. JM, bizimle eLNO üretim kapasitemizi yıllık 100.000 MT seviyesineçıkarma potansiyeline sahip 43 hektarlık bir arsa satın alma anlaşması imzaladı . Bu, JM’nin eLNO’ya olan öngörülen müşteri talebine paralel olarak operasyonlarını büyütmesini sağlayacaktır .

JM, daha önce yıllık ilk 10.000 MT ticari tesisinde yatırım yapmayı planladığını duyurdu ve JM’nin operasyonlarını Avrupa’nın kalbinde, bataryalı elektrikli araç tedarik zincirindeki büyük müşterilere yakın olan Konin bölgesini güvence altına almaktan memnuniyet duyuyor ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − six =