Kapat
Batarya Teknolojileri 35 0

KeraCel Katı Hal Aküleri Yatırımcıyı Çekiyor

KeraCel, enerji yoğunluğunu 2-3 kat artırmasını veya maliyetleri düşürmesini sağlayan batarya teknolojisi geliştiriyor.

Çarpıcı bir katı hal batarya tasarımı ve üretim yöntemi vaat eden Silikon Vadisi merkezli bir girişim olan KeraCel, bir Japon Tier 1 otomotiv tedarikçisi olan Musashi Seimitsu Industry ile stratejik bir ortaklık yaptığını açıkladı .

Şirket, seramik bazlı elektrolitlerinin, lityum metal anotlarının ve 3D baskı teknolojilerinin, enerji yoğunluğunda 2-3 kat artış sağlayabileceğini  veya alternatif olarak aynı enerji seviyesinde maliyetin yarısından daha azını sağlayacağını belirtti .

Musashi Seimitsu Industry, gelişmeyi hızlandırmak ve yeni pilleri ticarileştirmek için KeraCel’e yatırım yaptı (detaylar açıklanmadı):

“KeraCel ile olan bu uzun vadeli stratejik ortaklık, Musashi’nin KeraCel’in yenilikçi 3D baskı teknolojilerine sahip katı hal piller üretmek ve tedarik etmek, elektrikli motosiklet pazarına güç sistemi çözümleri sağlamak ve diğer potansiyel pazar fırsatlarını keşfetmek için öncelikli haklara sahip olmasını sağlıyor.”

Yüksek enerji yoğunluğu, muhtemelen gerçek olamayacak kadar iyi geliyor ancak nihayet bu araştırma ekiplerinin bazılarının bu yüksek hedeflere ulaşabileceğine inanıyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir