Kapat
Batarya Teknolojileri 83 0

Kia Avrupa’da Elektrikli Otomobil Üretmeye Başlayabilir

Gelişen bir plug-in dizisi Kia’yı daha fazla üretim kapasitesi için ikna edebilir.

Kia, plug-in hibrid ve tam elektrikli araç serisiyle bir başarı öyküsü yaşıyor. Bu da talebi karşılamak için yeterli hale getirme probleminin ortaya çıkmasını sağladı. Bu nedenle elektrikli otomobillerini Avrupa’da inşa etmeye çalıştığı bildiriliyor.

Automotive News Europe’a göre, Niro, Optima ve Soul hibrit modelleri ve elektrik ürünleri Güney Kore’de şu anda küresel tüketim için üretiliyor olsa da, Kia Slovakya’daki tesisini Avrupa pazarlarına tedarik etmek için kullanabilir. Kia Avrupa Baş Operasyon Sorumlusu Emilio Herrera, şirketin 2021’den AB emisyon düzenlemelerine uyması için her yıl 32.000 adet EA satması gerektiğini söyledi. Kia, AB tarafından C02 emisyonları için filo ortalamasını 2021 yılına kadar 94 g / km’ye düşürmek için baskı yapıyor ancak daha fazla plug-in satarak yapabileceği bir şey.

Slovakya fabrikası ayrıca Kia’nın tedarikçileri, LG ve SK Innovation’dan batarya paketleri almak için de iyi bir konuma sahip. Pil paketleri için üretim kısıtları gibi bazı markalar için satış engel olmuştur.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »