Kapat
Batarya Teknolojileri 62 0

Kyocera 24M SemiSolid Üretim Sürecini Doğrulayacak

Düşük sermaye ve düşük maliyetli yaklaşımın gerçek dünyada gerçekten ulaşılabilir olup olmadığını kontrol etmenin zamanı geldi

Uzun zamandır ortağı ve yatırımcısı Kyocera 24M SemiSolid imalat platformu doğrulamak niyetinde.

Japon şirketi, lityum-iyon batarya imalatına düşük sermayeli ve düşük maliyetli bir yaklaşımın ölçekte ulaşılabilir olacağını ve Japonya’da konut satışlarının artmasını sağlayacağını umuyor.

Konut güneş enerjisi ve depolama sisteminin pilot üretimi Japonya’nın Osaka kentinde yapım aşamasında olan yeni bir tesiste yapılacak. 24M’den gelecek olan umut verici duyuru, EV pillerinin daha fazla enerji yoğunluğu (350 Wh / kg’a kadar) ve daha uygun maliyetli olacağını umuyor.

“24M SemiSolid üretim platformu, önemli bir yapısal malzeme faturası avantajı sunar ve büyük ölçüde daha az ön sermaye gerektirir. Bağlayıcı olmayan bir sistemde işlem çözücüsü olarak elektrolit kullanarak, SemiSolid platformu, geleneksel işlemden 4-5 kat daha kalın elektrotların üretilmesine izin verir. Kalın elektrotların kullanımı aktif olmayan madde içeriğini – bakır, alüminyum ve ayırıcı – önemli ölçüde azaltır, bu da önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlar.

Ayrıca, işleme çözücüsü olarak elektrolit kullanılması, kurutma, çözücü geri kazanımı, takvim oluşturma ve elektrolit doldurma gibi çok sayıda sermaye ve enerji yoğun adımların ortadan kaldırılmasına yol açar. Kalın elektrotla çalışan yapısal malzeme listesi avantajıyla birlikte, azalan sermaye maliyeti yapısı sektörün önde gelen mal maliyetine katkıda bulunuyor. ”

Kyocera Kıdemli İcra Kurulu Başkanı Masahiro Inagaki şunları söyledi:

“Kyocera, 24M’lik SemiSolid yaklaşımını, lityum-iyon pil üretimi için ortaya çıkan standart olarak görüyor. Gelişmiş lityum-iyon pillerin maliyetinin etkin bir şekilde üretilebilmesi, Kyocera’nın Japonya genelinde konut satışlarını genişletmesini sağlayabilir. ”

24M Başkanı ve CTO’su Naoki Ota şunları söyledi:

“Kyocera uzun süredir yatırım yapan ve 24M’nin destekleyici bir ortağıdır ve düşük maliyetli lityum-iyon pil üretimi için ortak vizyonumuzu gerçekleştirmeyi umuyoruz. Kyocera’nın 24M SemiSolid platformunu kullanma planları, düşük sermayeli, düşük maliyetli yaklaşımımızın ölçekte ulaşılabilir olduğunun doğrulanması ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 3 =