Kapat
Batarya Teknolojileri 31 0

Kyocera ve 24M SemiSolid Lityum İyon Konut Enerji Depolama Sistemlerini Sundu

Konut enerji depolama sistemlerinde 24M piller kullanılacaktır ama elektrikli araçlar tarafından henüz haber yok.

24M ile Kyocera enerji depolama sistemlerinde birliktelik kararı aldı ve bu birliktelik ile ilk SemiSolid lityum iyon teknolojisine sahip konutlar için enerji depolama sistemini tanıttı.

Kyocera ve 24M, SemiSolid teknolojisinin güvenliği, ömrünü uzattığını ve maliyeti düşürdüğünü söylüyor. Konu ile ilgili şu şekilde bir açıklama yapıldı.

“24M’nin yenilikçi üretim süreci, pazar lideri fiyat performansı sunar. SemiSolid elektrotları, benzersiz özelliklere sahip kil benzeri bir bulamaç oluşturmak için elektroliti aktif maddelerle karıştırarak bağlayıcı kullanmaz. Sonuç olarak 24M işlemi, önemli miktarda pasif malzemeler ve kurutma ve elektrolit dolumu gibi sermaye yoğun süreçler sayesinde üretim maliyetini önemli ölçüde azaltır. “

Sonuçların olumlu olması üzerine yeni “Enerezza” adı verilen konutlar için enerji depolama sistemleri sunuldu. Bu ESS’ler 5 kWh, 10 kWh ve 15 kWh olarak sunulacak.

24M Başkanı ve CTO’su Naoki Ota şunları söyledi:

“Kyocera’nın Enerezza konut enerji depolama ürün serisini piyasaya sürmesi 24M için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. Yıllarca süren yoğun çalışmanın ardından, özel ortağımız Kyocera sayesinde teknolojimiz ticari olarak elde edilebilir. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir