Kapat
Batarya Teknolojileri 71 0

LG Chem, ABD’de İkinci Batarya Fabrikasını Kuruyor

Konum Kentucky ya da Tennessee olabilir. 2022’den itibaren üretim bekleniyor.

LG Chem’in ABD’deki plug-in elektrikli otomobil pazarı genişledikçe ikinci bir lityum iyon hücre planı oluşturması bekleniyor.

Güney Koreli üretici hali hazırda Michigan’da, Güney Kore, Çin ve Polonya’da batarya üretmektedir.

Lokasyon hakkındaki kararın ( Kentucky veya Tennessee’deki ) bu ay verileceği, üretimin 2022’de başlaması gerektiği bildirildi.

Reuters’e göre, yeni tesis için potansiyel müşteriler Volvo, Fiat Chrysler Otomobilleri (FCA), Hyundai Motor, GM ve Volkswagen.

“İkinci bir ABD tesisi, yakın zamanda öncelikle Volkswagen’e tedarik etmek için 1 milyar dolarlık ABD EV pil fabrikasında temel alan LG Chem ile şehirlerarası rakip SK Innovation arasında artan bir rekabetin ortasında olacaktı.”

Yeni tesiste üretim kapasitesi hakkında herhangi bir ipucu yoktur.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir