Kapat
Batarya Teknolojileri 80 0

LG Chem, Gigafactory 3 için Pil Hücresi Üretimini Başlattı

Akü hücresi üretimi başladıysa, otomobil üretimi muhtemelen bundan birkaç hafta sonra.

Electrek’e göre resmi olmayan sanayi kaynakları, LG Chem için (Çin’de Nanjing fabrikasında) lityum-iyon hücreleri seri üretimine başladı ve bu bataryalar ile Tesla Model 3 üretilecek.

LG Chem tarafından tedarik edilen hücrelerin elbette 21700 silindirik tipte olduğu, kimyanın LG Chem’in en yeni NCM 811 (% 10 civarında düşük kobalt içeriği ile) olduğu bildiriliyor. Daha önce, LG Chem’in NCM 811’i sadece otobüs üreticileri tarafından kullanılıyordu. Gelecekte, NCMA’ya geçme olasılığı da var.

Tesla, Şangay’da Model 3’ün sadece temel versiyonunu üretmeyi planladığından, LG Chem’in enerji yoğunluğu gereksinimleri karşılamak için fazlasıyla yeterli olmalıdır.

LG Chem, Nanjing’deki pil tesisini genişletme ve 1 milyar dolar yatırım yapma sürecinde.

Şangay’a yakınlığı (yaklaşık 200 mil), Tesla için mükemmel bir seçimdir ancak çeşitli tedarikçilerden ( Panasonic ve belki de CATL dahil) hücreleri kullanmak niyetindedir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir