Kapat
Batarya Teknolojileri 7.629 0

LG Chem, VinFast ile Vietnam’da Bataryalar için Ortaklık Projesini Duyurdu

Vietnam’ın en büyük holding şirketi Vingroup JSC, ülkenin ilk yerli otomobil üreticisi (ve elektrikli otomobil üreticisi) olma planlarını sürdürüyor.

Vingroup VinFast , kuzey liman şehri Hai Phong’da LG Chem ile elektrikli araçlar için pil üretmek üzere ortak bir girişim projesi başlattı.

İlk başta, JV VinFast elektrikli scooterlar için batarya tedarik edecek ancak ikinci aşama elektrikli otomobiller için batarya paketleri olacak.

2018’de VinFast , 2019’da tamamen elektrikli otomobilini (Alman EDAG tarafından geliştirilen ve Italdesign Giugiaro tarafından tasarlanan) duyurmak istediğini söyledi .

Vingroup, otomobil üretimi projesi kapsamında 3,5 milyar dolar kazandı (BMW ve GM gibi diğer üreticilerin lisansı ile). Bu ortaklık projesi ile firmalar daha çok gelir elde etme yoluna girecekler.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.