Kapat
Batarya Teknolojileri 60 0

Mayıs 2019’da, xEV Pil Dağıtımı % 47 Arttı

En popüler xEV pil kimyası şu anda Mayıs ayında %47 pazar payına sahip NCM 523’tür.

Adamas Intelligence’in ücretli “EV Akü Lityum Aylık” raporuna ilişkin önizlemelerine göre, xEV (BEV / PHEV / HEV) pillerin küresel kullanımı Mayıs ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre % 47 arttı. Raporun iltifatı bu sefer kesin GWh tahmini içermiyordu.

XEV’in araç satışları % 12 arttı; bu, büyümenin büyük kısmının araç başına ortalama % 33’lük bir pil kapasitesi artışından kaynaklandığı anlamına geliyor. Melez olsa istatistiklerini önemli ölçüde bozar.

“İlk olarak, yolcu HEV’lerinin, PHEV’lerin ve BEV’lerin küresel satışları Mayıs 2019’da, Mayıs 2018’e kıyasla % 12 artarak li-ion pillerin kullanımında artışa yol açtı.

İkincisi, Tesla Model 3, BYD Yuan ve Nissan Leaf PLUS / e + gibi yüksek kapasiteli BEV satışları, bu yılki toplam yolcu EV satışlarının geçen yıla göre daha büyük bir kısmını oluşturdu ve satış ağırlıklı ortalamaları artırdı. Tüm EV’lerin akü kapasitesi, aynı dönemde % 33 oranında satıldı ve araç başına LCE kullanımına daha çok yaklaştı. “

İlginç, mayıs ayında belirli kimyaların da gelişmesi:

  • NCM 523 açılımı 47% (bir yıl önce % 43 oranla) Tüm XEV pillerin
  • NCM 622 açılımı % 14 (% 8 kadar)
  • NCM 811 % 2 (yeni) anlamına gelir
  • diğer türler % 37 

“Toplamda, Mayıs 2019’da dünya genelinde yolcu EV akülerinde kullanılan LCE’nin % 47’si önceki yılın aynı ayındaki % 43’ten, NCM 523 hücrelerine (öncelikle lityum karbonat biçiminde) girdi.

Benzer şekilde, Mayıs 2019’da dünya genelinde yolcu EV pillerinde kullanılan LCE’nin % 14’ü Mayıs 2018’de % 8’den itibaren NCM 622 hücrelerine (özellikle lityum hidroksit biçiminde) girdi.

Üstelik, Mayıs 2019’da dünya genelinde yolcu EV akülerinde kullanılan tüm LCE’lerin % 2’si, bir önceki yılın aynı ayında konuşlandırılan önemsiz miktarlara karşı NCM 811 hücrelerine (öncelikle lityum hidroksit biçiminde) girdi.

Toplamda, NCM 622 ve NCM 811 katotlarının (pazarlanan kapasiteye göre) toplu pazar payı Mayıs 2018’den bu yana iki katına çıkarak lityum hidroksit ve bu kimyalarda kullanılan diğer öncüler için giderek daha parlak bir gelecek ortaya koydu. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir