Kapat
Batarya Teknolojileri 24 0

Mercedes Benz Tayland’da Plug-in Hibrit Elektrikli Otomobiller için Batarya Paketi Üretiyor

Daimler, üçüncü pil üretim tesisini işletmeye aldı.

Mercedes Benz, 2018 yılında söz verdiği gibi Tayland’da plug-in elektrikli otomobiller için batarya üretim tesisini faaliyete aldı. Firma 9 faklı noktada pil üretim tesisi açmaya odaklandı. Tayland’daki 3.pil üretim tesisi oldu.

Mercedes Benz, Thonburi Otomotiv Montaj Fabrikası (TAAP) ve Thonburi Enerji Depolama Sistemleri (TESM) ile birlikte 100 milyon Avro’nun (111 milyon $) üzerindeki bir yatırımla tesisi genişletti ve bir batarya paketi tesisi ekledi.

Firmanın konu ile ilgili basına yapmış olduğu açıklama şu şekildedir;

“Tayland Bangkok’daki Mercedes-Benz fabrikası, Mercedes-Benz plug-in hibrid piller için yerel üretime başladı. Yeni pil fabrikası, Bangkok bölgesindeki araç üretim tesisinde bulunan 50.000 m²’lik bir alana kuruldu. Mevcut otomotiv fabrikası genişletildi, Mercedes-Benz AG, tesisin ve batarya fabrikasının yerel ortakları olan Thonburi Otomotiv Montaj Fabrikası (TAAP) ve Thonburi Enerji Depolama Sistemleri (TESM) ile birlikte 100 milyon avrodan fazla yatırım yaptı. “

Daimler 1 milyar dolarlık yeni yatırım ile 7 farklı noktada pil üretimi gerçekleştirecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir