Kapat
Batarya Teknolojileri 214 0

Mercedes’in Untertürkheim Akü Fabrikası İnşaatı Resmen Başladı

Daimler , Mercedes-Benz EQ modelleri için daha fazla akü paketi üretmek üzere ayarlanan Almanya’daki Mercedes-Benz Untertürkheim fabrikasında (Brühl alt fabrikasında) sembolik temel atma töreni düzenledi .

Proje ile ilgili pek fazla ayrıntı yok, bunun yanı sıra önümüzdeki birkaç yıl içinde dünya çapında inşa edilecek olan toplam 9 adet pil fabrikasından biri.

“Brühl alt tesisinde bulunan yeni batarya fabrikası, üç kıtada yedi noktada toplam dokuz batarya fabrikasını içeren Mercedes-Benz Otomobilleri üretim ağı içindeki global batarya üretim ağında önemli bir bileşendir. Bu on yılın sonunda, Mercedes-Benz Cars, Brühl’de yeni inşa edilmiş ve karbon nötr bir batarya fabrikasında, EQ ürününün ve teknoloji markasının gelecekteki Mercedes-Benz elektrikli araçları için 12.000 m2’lik yüksek verimli çekiş bataryaları üretecek Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinin başkenti Stuttgart yakınlarındaki bir fabrika. ”

“Daimler, pil hücrelerini dünya pazarından satın alıyor. Hücre blokları, akü fabrikasında montaj için hazır konumda bulunacak”

Üç kıtada 7 tesiste 9 pil üretimi:

  • Almanya’nın Kamenz kentinde 
  • Pekin, Çin’deki fabrika 
  • Tuscaloosa, Alabama 
  • Bangkok, Tayland’daki tesis
  • Almanya’nın Stuttgart-Untertürkheim şehrinde planlanan iki tesis
  • Almanya’nın Sindelfingen şehrinde planlanan tesis
  • Jawor, Polonya

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − eight =