Kapat
Batarya Teknolojileri 86 0

Nissan Leaf Bataryaları Avrupa’da Futbol Stadyumlarını Güçlendirecek

ESS işi şu an ile 2022 arasında 20 kat büyümesini bekleniyor.

Eaton, Nissan LEAF bataryalarıyla daha fazla enerji depolama projesinin Avrupa’daki stadyum boru hattında olduğunu açıkladı.

Haziran 2018’de Hollanda’nın Amsterdam kentindeki Johan Cruijff Arena stadyumunda 2,8 MWh / 3 MW ESS kurulumundan sonra, şirket diğer altı stadyumda ESS inşa etmek üzere görüşmelerde bulunuyor.

“Ajax futbol takımının efsanevi evi olan Hollanda’nın Johan Cruyff Arena’sını, diğer binaların yanı sıra“ ikinci-yaşam pilleri ”olarak adlandırdığı diğer ekipmanlarla donattı. Son projesinde Norveç’in Oslo’daki Bislett atletizm stadyumu oldu. Kısmen güneş panelleri tarafından desteklenmektedir. “

Amsterdam’daki proje 148 paketten oluşuyor (63 kullanılmış ve 85 yeni).

Eaton’ın kıdemli başkan yardımcısı Craig McDonnell röportajında ​​şunları söyledi:

“Futbol stadyumu topluluğu ilgileniyor. Avrupa’da önemli olanlardan, 5-6 stadyum ile konuşuyoruz. ”

Reuters’in makalesindeki en ilginç rakamlardan biri, % 20’lik yeni ve kullanılmış, ikinci ömürlü batarya arasında fiyat farkıdır (varsaydığımız kapasite başına ). Tabii ki, 5-10 yıl önce orijinal fiyatı ile karşılaştırıldığında muhtemelen büyük fark.

“Eaton, xStorage çözümünün yeni bir pilden % 20 daha ucuz olduğunu ve her Nissan Leaf aracının bu tür dört ünite üretebileceğini söylüyor.”

Eaton ESS işinin şimdi ve 2022 arasında 20 kat büyümesini bekliyor.

Zaman geçtikçe ve en eski seri üretilen elektrikli otomobillerin lityum-iyon aküleri zaten yaklaşık 10 + yıl eskiyken,% 60-80 kapasiteye sahip kullanılmış modüllerin mevcudiyeti hızla artmalıdır.

Örneğin, 24 kWh pil ile 10.000 LEAF (ABD’de Aralık 2010 ile Ocak 2012 arasında satılan miktar),% 60’ında bile hala 140 MWh’tan daha fazla üretim yapabilir. Muhtemelen en ünlü stadyumların hepsini elektriklendirecek kadar fazla batarya mevcut.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir