Kapat
Batarya Teknolojileri 60 0

Piedmont Lithium, En Büyük Amerika Lityum Madeni için Destek Aldı

Amerika’daki elektrikli otomobillerin geleceğini etkileyen bir karar

Piedmont Lithium firması 1,199 dönüm arazi üzerinde Lityum madeni çalışmalarına başladı. Maden Amerika’nın Kuzey Carolina eyaletinde yer almaktadır. Burada ABD’nin elektrikli otomobil geleceğini etkileyen bir takım çalışmalar yapılmaktadır.

Çalışma Carolina Tin Spodumene Belt (TSB) üzerinde devam etmektedir. Burada lityum madeni bakımından zengin yerler bulunmaktadır. Dolayısı ile hükümetin bu çalışmayı desteklemesi kendi yararına bir davranış olacaktır.

Piedmont Lithium web sitesi aşağıdaki basın açıklamasına yer veriyor;

“Piedmont Lithium, Kuzey Carolina’da spodümeni yıllık 22.700 ton pil sınıfı lityum hidroksit’e dönüştürmek için kanıtlanmış teknolojiyi kullanan tam entegre bir spodumen-hidroksit iş modeline odaklandı. Dünya çapındaki bu dört projeden biri olan Piedmont Lithium, Amerika Birleşik Devletleri’nde Amerikan elektrikli araç ve pil depolama pazarları için spodümen dönüşümü üzerine odaklanan tek proje. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir