Kapat
Batarya Teknolojileri 68 0

Pil Üreticisi CATL Yıllık Büyüme Raporunu Verdi

Çin’in en büyük pil üreticisi için büyük büyüme raporu.

8 Nisan’da, Çin’in elektrik üreticisi olan CATL, 2019’un ilk çeyreğinde performansının bir incelemesini yayınladı; kamu neticesinde hissedarlarına atfedilen % 140 dan % 170’e yükselen bir oran ve beklenen net kar 992 milyon RMB’den 1,1 milyar RMB’ye çıktı.

Hissedarlara ilk üç ay boyunca atfedilebilecek yinelenmeyen hariç tutulan net karın, bir önceki yıla göre % 230 ila % 260 oranında artması ile 888 milyon RMB’den 969 milyon RMB’ye ulaşması bekleniyor.

CATL, ilk çeyrek karındaki artışın üç ana sebepten kaynaklanması gerektiğini belirtti: (1) NEV endüstrisinin hızlı gelişmesiyle birlikte elektrik bataryası için iç pazardaki talep artmakta; (2) kademeli kapasite artışı ve pazarın güçlendirilmesi sayesinde çıktılar ve satışlar arttı; (3) yoğunlaştırılmış maliyet yönetimi nedeniyle şirketin maliyet gelir oranı düşürülmüştür.

2018 yılında, bir önceki yılın aynı dönemine göre % 48.08 artışla 29.611 milyar RMB brüt gelir elde ederken, listelenen şirketin hissedarlarına ait net karı bir önceki yıla göre % 7.71 düşüşle 3.579 milyar RMB’ye geriledi.

Çinli bir veri arama platformu olan tianyancha.com’a göre, CATL ve devlete ait otomobil üreticisi FAW Group, Ocak sonunda CATL-FAW Power Battery Company (CATL-FAW) adlı bir ortak girişim kurdu. Ayrıca, Geely, SAIC Motor, GAC Group ve Dongfeng Motor ile ortak girişimler kurulmuştur.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »