Kapat
Batarya Teknolojileri 38 0

ProLogium ve NIO, Elektrikli Otomobiller için Solid-State Bataryalarında Güç Birleştiriyor

NIO, ProLogium yarı iletken pil hücreleri ve MAB (MultiAxis Bipolar) paketleriyle ilgileniyor

Katı hal batarya şirketi ProLogium Technology, Çinli elektrikli otomobil üreticisi NIO ile ortaklaşa EV’lere yönelik yeni nesil bataryalar geliştirmek üzere ortak olduğunu açıkladı .

İkili, yüksek güvenlik ve enerji yoğunluğu hem hacimsel hem de gravimetrik olarak 550 Wh / L’den daha fazla sunma sözü verilen ProLogium solid-state pil takımı – MAB (MultiAxis Bipolar Pack) ile prototip bir araç yaratmanın kısa vadeli hedefini belirledi. 

Solid-state bataryalar doğrudan geleneksel bir batarya paketi olarak monte edilmişse, bir kuş muhafazasında yükselen bir kartal tutmak gibi bir şeydir; katı gövde bataryasının avantajlarından tam olarak yararlanamamaktadır. Bu nedenle, ProLogium yüksek seviyelere göre yepyeni bir ambalajlama yaklaşımı geliştirmiştir. Güvenlik, ısı yayma kabiliyeti ve katı pilin mekanizma özellikleri ve MAB (MultiAxis Bipolar Pack) teknolojisini yarattı, yaygın olarak tanımlanmış batarya hücreleri bu batarya paketinde görülmeyecek bir yer değil, bunun yerine elektrotlar doğrudan bipolar batarya teknolojisi ile istiflendi seri ve paralel bağlantı Akü hücresi aşamasında, elektrik sağlamayan çok miktarda tel, ambalaj ve ısı dağıtıcı malzeme tasarrufu sağlamak için ısı dağıtma işlevi ile donatılmıştır.Batarya yönetim sisteminin tasarımını ve alanını basitleştirebilir, batarya paketinin verimliliğini büyük ölçüde artırabilir ve katı hal pilinin avantajını kapsamlı bir şekilde güçlendirebilir. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × three =