Kapat
Batarya Teknolojileri 184 0

Samsung SDI, 2027’de Akasol’a 13 GWh Pil Sağlayacak

Akasol, global OEM’lerden elektrikli ticari araçlar için akü paketleri için toplu sipariş aldı. Samsung SDI hücre tedarik edecek.

Alman pil uzmanı Akasol geçenlerd Samsung SDI ile ortaklığını genişletti, 13 GWh pil gücünü 2027 yılına kadar sunacak.

Bu piller, küresel ticari araç üreticileri ile birlikte iki yeni seri üretim projesinde kullanılacak ve bu da birçok yeni otobüs / kamyonun geleceğini gösteriyor.

AKASOL, “Bu anlaşmaya katılarak, önümüzdeki yıllarda dinamik büyümeye hazırlanırken, öncü pil hücresi teknolojisinin mevcudiyetini güvence altına aldı. AKASOL, birkaç yıl boyunca Güney Koreli ileri teknoloji şirketi ve lityum-iyon pil hücreleri ve AKASOL’un ilk nesil yüksek performanslı akü sistemlerinde şu anda modüller kullanılmaktadır: Şirket şu anda Samsung SDI ile olan ilişkisini büyük ölçüde genişletiyor, örneğin, piyasaya sürülen dünyanın önde gelen ticari araç üreticisi ile yakın zamanda açıklanan ilişki gibi Şirketin üçüncü nesil yüksek performanslı akü sistemleri: Bu proje için AKASOL, özellikle ticari araç projelerinde zorlu kullanım için tedarikçinin lityum-iyon akü teknolojilerini kullanacak. Akü hücreleri ve modülleri Avrupa ve Asya’da üretilecek, daha sonra Almanya’nın Langen’deki mevcut seri üretim sahasında ve ayrıca AKASOL’un Darmstadt’taki yeni genel merkezinde Alman üreticinin çeşitli akü modüllerine ve sistemlerine kurulacak.”

Akasol’a göre, şirketin 2027 yılına kadar batarya paketleri bakımında sipariş için zaten yaklaşık 2 milyar € var.

“AKASOL, dünyanın önde gelen ticari araç üreticilerinden birisinin toplam hacminin üç haneli milyon avroluk yüksek hacme sahip büyük bir takip siparişini aldı. 2021’den 2027’nin sonuna kadar Şirket üçüncü nesli tedarik edecek Dünya çapında çalışan müşterinin çeşitli elektrikli taşıtları için yüksek enerjili batarya sistemleri ve önümüzdeki yıllarda AKASOL’un dinamik büyümesini güvence altına alan toplam sipariş birikimi 2027’ye kadar yaklaşık 2 milyar Avro’ya yükseldi.

Akasol, Almanya’nın Langen kentinde 2020 yılında yıllık 800 MWh üretim kapasitesine yükselen paketler üretiyor. Yeni Darmstadt genel merkezindeki şirkette, 2021’in ikinci yarısından itibaren 2 GWh batarya daha üretecek.

Üçüncü tesis ABD’de yıllık yaklaşık 2,2 GWh üretim kapasitesine sahip olacak ve toplam 2022’de yıllık 5 GWh olacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir