Kapat
Batarya Teknolojileri 86 0

Satış Sonrasında Bataryaların Durumu Ne Olacak ?

Kullanılmış bataryalar hakkında ilerleme kaydedilmeli

Elektrikli araçlar sektöründe en önemli problemlerden birisi ikini el yani kullanılmış bataryaların ne olacağı. Daha önce Nissan firması kullanılmış bataryalarını enerji depolama üzerine değerlendireceğini belirtmişti. Diğer firmalardan bazıları ise bir gemide ikinci el bataryalar kullanmıştı. Bu böyle devam mı edecek yoksa yeni projeler de olacak mı?

Transport Evolved tarafından yapılan bu video size tam olarak bunu açıklıyor. Eğer bu bataryaların elektrikli otomobil üzerine kullanılabilirliği bittiğinde çöpe atılacak ise elektrikli araçlara güven azalacaktır. Bu videoda tam olarak bunu tartışıyoruz. Sizleri bu güzel video ile başbaşa bırakıyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir