Kapat
Batarya Teknolojileri 139 0

SK İnovasyon, EVE Enerji ile Çin’de Pil Fabrikası Kuruyor

Başka bir gün, Avrupa ya da Çin için başka bir üretim …

SK Innovation, Çin’de ikinci bir lityum-iyon pil hücresi tesisi kurmayı planlıyor, Güney Koreli üretici yerel bir ortak bulduğundan, bir adım daha yaklaşıyor.

Plan, EVE Energy batarya şirketi ile 50/50 ortak girişim fabrikası ( 20-25 GWh ) inşa etmek ve Çinli ve küresel otomobil üreticilerine tedarik etmektir.

EVE Enerji, % 50’lik hissesi için 550 milyon dolar nakit yatırım yapacak . SK Innovation’ın yatırımı en azından kısmen teknolojiyi getirerek karşılayacağını varsayıyoruz.

Google çeviri yoluyla:

“Bu duyuruda EVE Energy, EVE Asia Co., Ltd. veya yan kuruluşunun SK Innovation ile ortak bir girişim anlaşması yapacağını açıkladı. EVE Energy (veya EVE Asia) her iki şirketle de 550 milyon dolar nakit yatırım yapacak ortak girişimin % 50 hissesini elinde bulunduruyor ”dedi.

SK Innovation, genişleme için cesur bir plana sahip ve 2022’de sadece birkaç GWh üretim kapasitesinden 60 GWh’ye ve 2025’e kadar 100 GWh’ye kadar akü pazarında önemli bir oyuncu haline geldi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir