Kapat
Batarya Teknolojileri 56 0

StreetScooter, Chery ve JV ile Çin’e Girecek

StreetScooter, Chery ile ortak girişimi ile Çin ve ASEAN bölgesine genişleyecek. ABD girişi de planlandı.

Almanya Şansölyesi Angela Merkel’in Çin ziyareti sırasında gerçekleşen ekonomik anlaşmanın bir parçası olarak Deutsche Post DHL’in yan kuruluşu StreetScooter , Çin pazarına girmek için Chery Holding Grubu ile Mutabakat Muhtırası (MoU) imzaladı.

Plan, özellikle Çin pazarına ve potansiyel olarak seçilmiş diğer ülkelere uyarlanmış son mil elektrikli hafif ticari araçların (eLCV) AR-GE ve üretiminden sorumlu olacak yeni bir ortak girişim kurmak.

500 milyon Avro (551 milyon $) yatırımla seri üretim 2021 yılında yılda 100.000 araca kadar başlayacak .

“İki şirket, seçilen ülkelerde uluslararası pazar için elektrikli bir hafif ticari araç geliştirmeyi planlıyor. Projede, yerel üretim ve tedarikin yanı sıra ülke çapındaki satış ve servis de yer alacak. Çin pazarı kademeli olarak gerçekleşecek ve 2021 yılında yılda 100.000 elektrikli araç üretim kapasitesiyle seri üretime başlanması planlanıyor.

StreetScooter’ın Çin’deki pazara girişi, Japon lojistik şirketi Yamato ile stratejik işbirliğinin ardından şirketin uluslararasılaşmasını sürdürüyor. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir