Kapat
Batarya Teknolojileri 48 0

SVOLT Energy Technology NCMA ve NMx Hücrelerini, Yeni Tesisleri Duyurdu

SVOLT, maliyetleri düşürecek kobalt içermeyen bir lityum-iyon pil hücresi (NMx) vaat ediyor.

Great Wall Motor Co.’nun eski Batarya İş Birimi olan SVOLT Enerji Teknolojisi, Avrupa’da 24 GWh lityum-iyon batarya üretim tesisi kurmayı planladığını resmen açıkladı.

Bir katod malzemeleri fabrikası ve bir batarya teknolojisi merkezi olan batarya fabrikasına 2 milyar Avro’luk (2.24 milyon $)yatırım, Çin’de bir işletme kurmanın üstüne geldi. 2020 yılında, Changzhou’daki yeni tesis, Jiangsu, yılda 12 GWh üretmeye hazır olacak.

Duyurudaki rakamlar Reuters’in raporuna ve şirket materyallerine dayanarak daha önce sunulmuş olan rakamlardan biraz farklı ancak genel olarak piyasada gerçekten yeni bir oyuncumuz olacağı görülüyor.

SVOLT Enerji Teknolojisi kendisini “Çin’de yükselen bir yıldız üreticisi” olarak nitelendiriyor. Basın açıklamasına göre, SVOLT iki teklifle pazara girecek:

  • kobalt içermeyen lityum-iyon pil hücresi (NMx) – daha ucuz kalırken, performansta NCM811 hücresine rakip olması beklenen”Ürün tanıtım etkinliğinde, SVOLT Genel Müdürü Bay Yang Hongxin, NMx pil hücresinin performans olarak NCM811 hücresine rakip olurken, malzemelerin maliyetini % 5 -% 15 azalttığını ve hücre ürün reçetesinin maliyetini % 5 azalttığını söyledi ve malzemelerin stratejik kaynakların üzerine çıkmasına izin veriyor. ”
  • dört element lityum iyon pil hücresi (NCMA) – en iyi performans gerektiren uygulamalar için (NCM811’den daha iyi), yüksek çevrim ömrü ve enerji yoğunluğu
    “Öte yandan, NCMA malzemesi sadece NCM811’i çevrim ömründe daha iyi bir performans sergilemekle kalmaz, aynı zamanda ısıya daha iyi direnç gösterir, daha az gaz ve daha yüksek güvenlik üretme kabiliyeti gösterir. “

Tüm bunların yanı sıra, şirket bazı imalat geliştirmeleri hakkında ipuçları veriyor:

“Yol Haritası: SVOLT, prizmatik istifleme pillerinin kullanılmasına öncülük ediyor ve dünyanın ilk yüksek hızlı istifleme prizmatik pil üreticisi haline geliyor. Tek bir istasyonda bir hücreyi 0.25 saniyede istiflemeyi tamamlamak için yapılacak. Aynı sarım işleminin aksine, SVOLT istifleme pillerinin enerji yoğunluğu % 5, çevrim ömrü % 10 artacak ve maliyet % 15 düşecek. “

SVOLT Energy Technology’nin iddialarını hala kanıtlaması gerekiyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir