Kapat
Batarya Teknolojileri 51 0

SVOLT Vistis IAA, Avrupalı Otomobil Üreticileri ile İşbirliği Başlatıyor

SVOLT akülerini tanıtıyor ve Avrupalı ​​otomobil üreticilerini çekmek için Avrupa için üretim planlarını tartışıyor.

Great Wall Motor Co.’nun eski Pil İş Birimi olan SVOLT Enerji Teknolojisi, Avrupalı ​​otomobil üreticileri ile işbirliğini başlatmak için 2019 Frankfurt Motor Show’da yer aldı .

Çinli şirket, Avrupa’daki hem elektrikli hem de hibrit araçlar için öngörülen en yeni prizmatik NCMA ve NCM 811 de dahil olmak üzere NMX lityum-iyon pil hücrelerinin yanı sıra modüller, paketler ve BMS’yi tanıttı .

SVOLT’un birinci sınıf ürünleri arasında şunlar bulunmaktadır:

  • 86Ah pil hücresi: 2C hızlı şarj ve 600.000 kilometrelik pil ömrü ile donatılmış ticari araç pazarı için geliştirilen bir yıldız ürünüdür.
  • 51Ah prizmatik VDA pil hücresi: ileri seviye PHEV modelleri için tasarlanmış ve tüm elektrikli sürüş mesafesini 80 km’ye çıkarabilir
  • “811 malzeme” tabanlı VDA pil: üst düzey binek araçlar için geliştirilmiştir

SVOLT ayrıca 2 milyar Avro’luk ( 2,24 milyar dolar ) yapılan bir yatırımla (dünya çapında planlanan yedi ülkeden biri olarak) bir Avrupa üretim tesisi kurmaya kararlı.

Bu yılın sonuna kadar SVOLT, 24 GWh pil hücresi tesisi ve 40.000 tonluk katot malzeme fabrikası için bir yer seçmeyi planlıyor. İnşaat 2020’nin ikinci çeyreğinden önce, 2023’ün başından itibaren pil üretimi ile başlamalı.

Projenin dört aşamasından ilki, yıllık 6 GWh üretim olacaktır.

Şirketin Genel Müdürü Hongxin Yang şunları söyledi:

“EV’nin üretimi ve AR-GE’si için kilit bir küresel merkez olan Avrupa ile bölgedeki araştırma merkezleri ve fabrikalar kurarak yerel EV öncüleriyle ortaklıklar kurmayı umuyoruz. SVOLT, otomotiv sınıfı lityum-iyon akülerle ortaklaşa gelişmeyi dört gözle bekliyor. “

SVOLT, yüksek hızlı istifleme gibi yeni teknolojilerle pil maliyetlerini düşürerek müşteriler kazanmayı umuyor:”Güvenlik, sürüş mesafesi ve öncelikler olarak belirlenen maliyetlerle, şirket, rakiplerine göre prizmatik akülerde yüksek hızlı istifleme teknolojisinin kullanımına öncülük ederek rekabet gücünü artırıyor. Sarma işlemi ile karşılaştırıldığında teknik artmaktadır. Bir pilin enerji yoğunluğunu % 5 ve kullanım ömrünü % 10 oranında azaltırken maliyetleri düşürür.

“Bu dönemde hüküm sürecek olan yeni teknolojiler ve standartlar arasında, üretim sürecinde“ sarma ”dan“ istifleme ”ye geçme ile karakterize edilen en belirgin teknolojik gelişmelerden biri gelişecek. Yakında ‘istifleme işinde kullanacağız. Hongxin Yang , “lityum-iyon pillerin dönemi” dedi .

500’den fazla patent kaydıyla SVOLT, Avrupa ve Asya’da Ar-Ge üsleri kurdu ve kablosuz BMS ve batarya güvenliği tasarımının geliştirilmesi için Sensata Technologies ve Tsinghua Üniversitesi ile işbirliği anlaşmaları imzaladı. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − eighteen =