Kapat
Batarya Teknolojileri 30 0

Tesla Fremont’ta Pil Hattı Yapacak, Colorado’da Hücre Teknolojisine İhtiyaç Var

Maxwell Teknolojilerinin bu konudaki rolünü görmek ilginç olacak.

Panasonic‘in yardımı olmadan Tesla’nın kendi batarya pillerini üretmeye başlaması gerçekten sadece bir zaman meselesiydi. Açıkçası otomobil üreticisi elindeki her şeye sahip olmak istiyor ve gelecekte başkalarına güvenmek istemiyor. Başarılı olursa, kendi pil hücrelerini üretmek, mevcut pil hücresi yetersizliğinden dolayı geleceğe yönelik akıllı bir adımdır.

Tesla, kendi batarya fabrikasına sahip tek otomobil üreticisi. Otomobil üreticisi, Panasonic’in yardımıyla devasa tesisi işletiyor. Ancak, Panasonic’in başka birçok projede de elinde bulunuyor ve sonsuza kadar Tesla ile ortak olamayabilir.

Gigafactory’nin yanı sıra Panasonic’in de yardımıyla Tesla hala pil bakımından kısıtlı. Ayrıca, Tesla’nın birkaç ay önce batarya üreticisi ve süper kapasitör üreticisi Maxwell Technologies’i satın aldığını belirtmek önemlidir.

Son iş listeleri Tesla’nın batarya hücresi üretimine başlayacağını gösteriyor. Şirket Fremont, Kaliforniya’da bir üretim hattı kuracak. Bununla birlikte, Colorado’daki çalışanları da arıyor. 

Tesla, Kariyer web sitesinde hücre üretimi kategorisinde bir “Teknisyen” pozisyonu yayınladı;

Tesla şu anda geliştirmekte olduğumuz bir üretim hattı için bir Teknisyen arıyor. Geliştirmekte olduğumuz yeni bir ürün grubunun parçası olacaksınız.

Daha fazla bilgi Tesla’nın Colorado’da bir hücre teknisyenine ihtiyacı olduğunu gösteriyor ki bu, şirketin orada bilinen bir tesisi olmadığından garip. Görev tanımı şöyledir: 

Anot gelişimine ve optimizasyon Ar-Ge’sine yardımcı olmak için bir Mühendislik Teknisyeni arıyoruz. Adaylar Li-ion hücre kimyasına aşina olmalı ve performans testi için hücre inşa etme ve bir araya getirme tecrübesine sahip olmalıdır. Bu aday, işlevsel bir ürün geliştirme ekibinin kilit üyesi olacak. Bu iş, laboratuvar ölçeğinde Li-iyon anotlarının üretimini, elektrot işlemlerini, laboratuvar ölçeğinde Li-iyon hücre yapılarını ve veri analizini içerir. Bu pozisyonun temel sorumlulukları deneysel planlamaya yardımcı olmak ve deney ve analiz yapmak olacaktır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 7 =