Kapat
Batarya Teknolojileri 221 0

Tesla Gerçekten Kendi Batarya Hücresini Üretmeli mi?

Tesla büyüdükçe, pil üretimi ile ilgili bazı önemli kararlar vermek zorunda kalacak.

Tesla, uzun süre önce Maxwell teknolojileri firmasını satın aldı. Bu satın almadaki ama ilerideki gelişimlerde bir adım önde olmaktı. Günümüz elektrikli araç piyasasında artık batarya hücresi bulma yarışı başladı. Tesla ise bu yarış içerisinde üretici olma yolunda ilerliyor.

Tesla bildiğiniz üzere Panasonic ile bir birlikteliğe sahip. Bu birliktelik Gigafactory’nin temellerini atmasını sağladı. Peki tesla Panasonic firmasına ne kadar güveniyor veya ileride hücre bulma sıkıntısı çeker ise Panasonic sorumluluğu üstlenecek mi?

Sean Mitchell, yukarıdaki soruların hepsine cevap bulmak için bizlere bir video hazırladı. Tesla’nın gerçekten akü hücresi üretmesi gerekli mi değil mi aşağıdaki videoda bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir