Kapat
Batarya Teknolojileri 43 0

Tesla, Kendi Hücrelerini Üretmek İçin Gizli Pil Laboratuvarı İşletiyor

Belki de Tesla gelecekte Panasonic’e güvenmek zorunda kalmayacak.

Tesla, başından beri yapabileceği her şeyi kendi başına yapmayı tercih ettiğini açıkça belirtti. Şirket, mümkün olduğunca diğer şirketlere güvenmek zorunda kalmamaya çalışıyor.

Panasonic ile ortak olduğu kendi batarya fabrikasını – Tesla Gigafactory – kendi bataryalarını üretiyor. 

Herhangi bir elektrikli araçta en önemli bileşen onun aküsüdür. Tesla, kendi Gigafactory’sine sahip olmanın rekabette öne geçtiğini kanıtladı. EV’ler için akü hücreleri yetersiz durumda ve bu da diğer otomobil üreticilerinin üretimi sınırlamasına neden oluyor. Tesla bile, avantajlı olmasına rağmen hücrelerinin kısıtlı olduğunu itiraf etti. Şirket yakın zamanda pil üreticisi Maxwell Technologies’i satın aldı ancak Maxwell’in teknolojisini nasıl kullanmayı planladığını hala bilmiyoruz.

Şimdi, raporlar Tesla’nın Panasonic’in veya başka bir batarya üreticisinin yardımı olmadan kendi batarya hücrelerini üretmek için perde arkasında çalıştığını gösteriyor. CNBC’ye göre Tesla, otomobil üreticisinin Fremont fabrikasına yakın olan Kato yolundaki“skunkworks laboratuarında” deneysel batarya araştırmasının ortasında .

Bunun Maxwell durumuyla birlikte gelecekte nasıl ortaya çıkacağını görmek ilginç olacak. Daha fazla bilgi edinildikçe sizi haberdar edeceğiz.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »