Kapat
Batarya Teknolojileri 133 0

Umicore, LG Chem Pilleri için NMC Katot Malzemelerini Temin Ediyor

LG Chem, Polonya’daki yüksek hacimli batarya işçiliği için katot malzemelerinin tedarikini henüz sağlamamıştır.

LG Chem ve Umicore, NMC (Nickel Manganese Cobalt) katot materyalleri için 2020’den itibaren birkaç yıl boyunca toplam 125.000 ton hacmi kapsayacak olan pil hücreleri için çok yıllı bir stratejik tedarik anlaşması imzaladı.

Umicore’un Polonya’daki bir tesiste üretilen katot malzemeleri, çoğunlukla Polonya’da ve ayrıca Güney Kore ve Çin’de olduğu gibi yakındaki LG Chem lityum-iyon hücre fabrikasında da kullanılacak.

Anlaşmanın hacmi, yıllık yüz binlerce plug-in / elektrikli araba kadar olabilir.

“Bu tedarik anlaşması, otomobil üreticileri bir kaç bölgede daha uzun menzilli elektrikli araç modelleri tekliflerini genişlettiğinden, şarj edilebilir lityum-iyon pillere olan talebin artmasında LG Chem’i destekleyecek. LG Chem, Umicore’un 20 yıldaki yakın deneyimlerinden yararlanacak uzun sürüş mesafelerine, daha hızlı şarj ve düşük pil bozulmasına olanak tanıyan maliyet açısından optimize edilmiş katot malzemeleri geliştirmek ve üretmek Bu anlaşmanın kapsadığı hacimlerin çoğu Umicore’un Polonya’daki yeşil alan tesisinden tedarik edilecek Umicore, katod malzemeleri için ilk katot malzemeleri tedarik edecek. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir