Kapat
Batarya Teknolojileri 48 0

Valmet Automotive, Eski Nokia Fabrikasında EV Aküleri Üretecek

Valmet Automotive, EV akü sistemlerinin yanı sıra seri akü paketlerinin üretimi ve test edilmesi için okuma yapıyor

Dünyanın en büyük otomobil sözleşmesi üreticilerinden Valmet Automotive , bu sonbaharda ilk büyük ölçekli elektrikli araç aküsü üretimine Salo / Finlandiya’da eski bir Nokia tesisinde başlayacak .

Finish şirketi, müşterinin kim olacağını açıklayamadı. Valmet Automotive, yaklaşık on yıldır elektrifikasyon ile uğraşıyor, 2009 yılında Think City’yi ve 2011-2012’de orijinal Fisker Karma’yı üretti, ancak o zamandan beri şarj edilebilir bir şey yok. Şirketin web sitesi, Çin’in CATL’sinin bir lityum-iyon pil hücresi ortağı olduğunu gösteriyor.

“Valmet Automotive, şirket stratejisine dayalı olarak elektrikli mobilite çözümlerinde faaliyetlerini ve hizmetlerini aktif olarak genişletiyor. Salo fabrikası, otomotiv endüstrisinin ihtiyaçları için büyük hacimli pil paketleri üreten, strateji uygulamasında önemli bir adım olarak tasarlandı.”

Valmet Automotive’e göre, plan “elektrikli araç çözümleri alanında önemli bir oyuncu olmak” .

E-SÜRÜCÜ MÜHENDİSLİĞİ: Akü mühendisliği için katma değer zincirinin tam kapsamı. Elektrikli araç akü sistemleri için Tier 1 tedarikçisi. E-mobilite için mühendislik ortağı olarak e-drive entegrasyonu.

E-DRIVE TESTİ: Yüksek voltajlı piller ve performansları için test tesisleri. Yaşam döngüsü ve güvenlik testleri. Müşterilerin pazarları için test koordinasyonu. Akü depolama ve lojistik.

EV SİSTEMLERİ VE BİLEŞENLERİ: Tüm e-araçlar için akü paketleri, e-sürücü kontrol üniteleri, güç aktarma organları ve sözleşmeli üretim. Otomotiv dışı endüstrilerde yıllarca süren deneyim.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir