Kapat
Batarya Teknolojileri 106 0

Volkswagen Üretim Güvenliği için Pil Stokunu Güvence Altına Aldı

Volkswagen, markanın ve daha geniş olan Volkswagen Grubunun, yaklaşmakta olan ilk elektrikli otomobil dalgası için lityum iyon akü hücrelerinin tedarikini sağladığının sinyallerini gönderir .

E-Mobility’den sorumlu Volkswagen Markasının Yönetim Kurulu Üyesi Thomas Ulbrich şunları söyledi:

“Planımızın ilk yıllarında, yeterli miktarda hücre tedarikinin sözleşmeye bağlı olarak güvence altına alındığını doğrulayabilirim.”

“bunun eklenmesi 2023 yılına kadar sürecek.”

2021’den itibaren Almanya’nın Zwickau kentinde BEV üretiminin yılda yaklaşık 330.000 olması bekleniyor. İlk model Volkswagen ID.3, ardından türevleri olacak.

2025 itibariyle hücre talebi Avrupa’da 150 GWh’den, Çin’de 150 GWh’den fazla olabilir. Tedarikçi listesi şunları içerir:

  • Europe: LG Chem, Samsung SDI and SK Innovation plus a deal with Northvolt
  • China: CATL
  • North America: SK Innovation

İlginç bir soru Northvolt’a yapılan yatırımla ilgiliydi ve Almanya’nın Salzgitter kentinde bir ortak girişim yoluyla pil hücreleri üretmeyi planlıyordu.

Thomas Ulbrich, pil tedarikçilerinden gelen tepki konusunda endişelenmediğini açıkladı:

“Muhtemelen çok uzun bir süredir bir oligopolde kalmayı umuyorlardı. Sözleşmelerimiz var, bu yüzden kimse orada durmayacak ve bize“ daha fazla tedarik edemeyeceğimizi, onları yeniden inşa etmek istiyorsan kendinize yardım edemeyeceğimizi ”söyleyecektir. ‘

Mayıs ayında,  Bloomberg VW Group’un Samsung SDI’dan siparişlerini yıllık 20 GWh’den 5 GWh’a düşürdüğünü bildirdi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir