Kapat
Batarya Teknolojileri 213 0

Webasto, Almanya’da EV Pil Paketi Üretimini Başlattı

Otobüs ve ticari araç aküleri Almanya’da üretilecek.

En iyi bilinen otomotiv tedarikçilerinden biri olan Webasto, kısa süre önce termo yönetiminin ana alanındaki yetkinliklerinden yararlanarak elektrikli araç aküsü işine girdi.

“Üç yıl önce Webasto, yalnızca gelecekte çatılar ve ısıtıcılar alanındaki temel faaliyetlerini genişletmekle kalmayacak, aynı zamanda şarj edilebilir çözümler ve batarya sistemleriyle elektromobilite alanında ek iş alanları geliştirme kararını da verdi.”

Webasto, çok ürünlü bir şirkete 11 milyon Euro’luk bir yatırımla, açıklanmayan bir Avrupa otobüs üreticisi için Almanya’daki Schierling sitesinde pil paketi üretmeye başladı.

Ek olarak, elektrikli ticari araçlar için batarya paketleri  2020’den itibaren Webasto’nun 18 milyon € yatırım yaptığı Almanya’daki Hengersberg sahasında üretilecek.

Binek otomobil üreticileri halihazırda yüksek hacimli modeller uyguluyor ve birçoğu batarya teknolojisini yerinde tutuyorlar.

Paketler için lityum iyon hücreler Samsung SDI tarafından tedarik edilecek.

“Avrupalı ​​bir otobüs üreticisi için batarya paketlerinin üretimi, Regensburg bölgesindeki şirketin Schierling tesisinde çoktan başladı. 2020 yılının başından itibaren şirket, ticari araçlar için kendi geliştirdiği standart batarya sistemini de üretecek. Bu amaçla Webasto, çok ürünlü bir hatta 11 milyon euro yatırım yaptı. Deggendorf bölgesindeki Hengersberg sahasında prototip inşaat ve doğrulama merkezinin kurulmasına 18 milyon euro daha girdi. ”

“Mevcut üretim sahalarındaki yerinde yetkinlikler temeli
oluşturur. Batarya sistemlerinin geliştirilmesini ve üretilmesini sağladığı için Webasto, ana faaliyet alanlarındaki yetkinliklerden yararlandı. Örneğin termo yönetimini nasıl kullanabileceğini biliyordu. Şirket içi elektronik üretimi ve araçların içine karmaşık sistemlerin kurulması konusundaki deneyimi – hepsi yeni iş alanı için kilit başarı faktörleridir. Ayrıca Webasto, son üç yılda şirkete daha fazla elektromobilite uzmanı getirmiştir.

Webasto, Avrupa pazarına yönelik batarya sistemleri üretmek amacıyla kurulu üretim ağını kullanıyor: Çatı sistemleri, 30 yılı aşkın bir süredir Schierling’de üretilmektedir. Ayrıca, grubun hafif yapı teknolojileri için yeterlilik merkezi de bu sitede bulunmaktadır. Buna ek olarak, Webasto şimdi aynı tesiste akü sistemleri üretiyor. Webasto, elektromobilite alanında yenilikçi çözümler üretmek amacıyla Hengersberg sitesini de geliştirdi. Dönüştürülebilir tavanlar için yeterlilik merkezi, bataryalar için son teknoloji test ve prototip yapı tesisiyle genişletildi. Hengersberg’deki çalışanlar ayrıca daha sonra Schierling’deki üretim yerine gönderilen pil sistemleri için alüminyum kutular üretiyorlar.

Almanya,  2020’de Çin pazarına girmeye hazırlanan Webasto’nun ilk adımı :

“Çin pazarına giriş hazırlanıyor. Batarya sistemlerinin geliştirilmesi ve üretimi – bir çatı üretim tesisi ile birlikte – Jiaxing’deki yeni Webasto sitesinde bulunacak. Bu tesisin 2020’nin başında açılması planlanıyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir