Kapat
Batarya Teknolojileri 51 0

Yamaha Golf Arabalarında Kullanılacak Nissan LEAF Akü Modülleri

Japonya’daki bu tür modüllerin üretim kapasitesinde bir fazlalık varsa makul bir fikir gibi geliyor.

Nissan elektrikli otomobillerinin ana lityum-iyon akü tedarikçisi olan AESC , modüllerin yeni Yamaha G30Es-Li V golf arabalarında kullanılacağını açıkladı .

AESC’nin Japonya’nın Zama kentinde üretilen batarya modülleri ilk önce Yamaha için özel olarak geliştirilen 8,2 kWh, 73 V paketlerin üretilmesinden sorumlu olan Tocad Energy Co.’ya sağlanacak .

“Bu 8.2kWh 73V özel olarak geliştirilen Yamaha golf arabası akü paketlerinde, akü modülleri ve şarj ve deşarjı düzenleyen bir akü yönetim sistemi (BMS) bulunmaktadır. “

Bunların Nissan LEAF durumunda olduğu gibi aynı batarya olduğu açıkça söylenmiyor ancak aynı tip ve kimyada olduklarını varsayıyoruz.

Golf arabalarının, binek araçlara göre daha az talepkar bir uygulama olduğu göz önüne alındığında, bu tür modüller oldukça iyi başa çıkabilir.

AESC Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Nobuaki Yoshioka şunları söyledi:

“Şirketimiz tarafından yapılan lityum iyon aküler, 470.000’in üzerinde elektrikli araca takıldı ve hiç bir zaman alev almak gibi kritik bir arıza olmadı. Lamine hücreler hacimsel verimdedir ve mükemmel ısı dağılımı özelliklerine sahiptir, bu da golf arabaları için idealdir. Bunları ileriye giden birçok uygulamada kullanmayı umuyoruz. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − five =