Kapat
Batarya Teknolojileri 35 0

Yenilenmiş Elektrikli Otomobil Bataryaları için Dünyanın İlk Sertifikasyonu: UL 1974

UL 1974 sertifikası ile, 4R Energy Corporation, ikinci hayattaki enerji depolama dağıtımına hazırdır.

Japon Nissan ve Sumitomo Corporation ortak girişimi olan 4R Energy Corporation , dünyanın geri dönüşümlü EV Pilleri için UL sertifikası alan ilk şirketi oldu ( UL 1974 – Pillerin Yeniden Değerlendirilmesi Standardı ).

Japonya’da 4R Energy tarafından yapılan çoğunlukla gösteri veya pilot ikinci yaşam pil projesi görmekteyiz. UL sertifikası, büyük ölçekli projelerde müşteri güvenini kazanmaya yardımcı olmalıdır.

“Başlangıçta elektrikli taşıtlar (EV) ve diğer uygulamalar için üretilmiş pil paketlerinin, modüllerin ve hücrelerin nasıl sıralanacağını ve derecelendiğini belirten UL 1974, bir pilin sağlık durumunu belirlemeye yardımcı olur ve sürekli kullanımlarının uygunluğunu belirlemek için derecelendirmeler sunar. Bu işlem sayesinde, güvenli, güvenilir ve temiz bir enerji kaynağı sağlamak için enerji depolama sistemlerinde performans onaylı “ikinci ömürlü” piller kullanılabilir. ”

İkinci hayattaki enerji depolama projeleri için mevcut akü modüllerinin ölçeği, seri üretilen ilk otomobillerin neredeyse 10 yaşında olması nedeniyle çok sınırlıydı.

EV’lerde akü kapasitesinin başlangıç ​​değerinin % 70-80’in altına düşmesinden sonra en çok tüketilen hücreler geri dönüşüme gidecek. Elektrikli otomobiller için bu ömür 7-8 yıl düşünülürken enerji depolama sistemlerinde 10-20 yıl arası tahmin edilmektedir.

4R Enerji Başkanı Eiji Makino şunları söyledi:

“Geri dönüştürülmüş EV batarya güvenliği ve güvenilirliği, 2010 yılında kurulduğumuzdan beri şirketimiz için her zaman en önemli öncelik olmuştur. UL 1974 ile üretim sürecimiz, dünyanın önde gelen bağımsız üçüncü taraf test ve sertifikalandırma kuruluşlarından biri tarafından onaylanmıştır. İkinci yaşam pillerinin uygulanabilirliği konusunda müşteri güvenini artırmaya yardımcı olduğu ve enerji depolama sistemlerinin daha da büyümesine katkıda bulunacağı için bu dönüm noktası için çok heyecanlıyız. ” 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 − 7 =